Aykan´ın Tercihi Castrol

  "Aykan'dan Servis Randevusu Almak İçin Form'u Doldurmanız Yeterli."

   

  SÜRTÜNME PERFORMANSIN DÜŞMANIDIR
   
  Günümüz motorları, performanstan ödün vermeksizin daha küçük ve daha randımanlı. Motor tasarımındaki bu ilerlemeler, artan basınç nedeni ile yağı daha da zorluyor. Yağın buna dayanmak için hiç olmadığı kadar güçlü olması gerekiyor.Her motor devri sırasında, motorun farklı yerlerinde mikro saniyeler içinde oluşabilen yoğun sürtünme noktaları oluşur. Bu sürtünme noktaları, toplamda motor performansında %10'a varan kayıba yol açabilir.
   
  BASINÇ ALTINDA DAHA DA GÜÇLENMEK İÇİN DÖNÜŞÜME UĞRAYARAK ŞEKİL DEĞİŞTİRİR
   
  Yapılan Testlerde, yağın yapısının moleküler seviyede nasıl şekil değiştirdiğini gözlemledik. Yoğun basınç altında sıkıştırılan yağ, neredeyse ışık hızında hareket eden elektronların yaydığı x ışınları kullanılarak incelendi. İncelemede, Sıvı TİTANYUM içeren Castrol EDGE'in yapısını fiziksel olarak değiştirdiği, aşırı basınç altında katılaşarak metal-metal temasını engelleyip sürtünmeyi azalttığı görüldü. Basınç ortadan kalktığında ise, yağ yeniden akıcı hale geliyor.
   
  Basınç altında daha da güçlenen Sıvı TİTANYUM içeren Castrol EDGE, dönüşüme uğrayıp şekil değiştirerek performans kaybına neden olan sürtünmeyi azaltıyor.
   
  *Sıvı Titanyum içeren Castrol EDGE, performans kaybına neden olan sürtünmeyi %20 azaltır.
   
  MOTORUN GERÇEK PERFORMANSINI ORTAYA ÇIKAR
   
  Performans akselerasyon, torkun ortaya çıkması veya hızı hissetmenin verdiği heyecana kadar birçok şekilde deneyimlenebilir.
   
  Otomobil kullanmanın verdiği heyecanı sevenler için, motor performansında %10'a varan kayıp kabul edilemezdir. Sıvı TİTANYUM içeren Castrol EDGE, basınç altında dönüşüp şekil değiştirerek motorun gerçek performansını ortaya çıkarır
   
   
   

  Bizi Instagram'da Takip Edin!