Aykan Motor´da Kan Bağışına Davetlisiniz!

  Kızılay Kan Merkezi ve Aykan Motor iş birliği ile düzenlenecek olan Kan Bağışı kampanyasına çalışanlarımız ve siz değerli müşterilerimiz ile en büyük katkıyı sağlamak için Aykan Kayseri Plazamızda buluşuyoruz! 

  Unutmayın ki kan bağışı insan vücudu için oldukça önemli ve faydalıdır. Günlük yaşantıda herhangi bir zararı olmayan kan bağışı vücuttaki kalp krizi ihtimalini de yüzde 90 azaltıyor. Baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinen kan bağışı bunların dengelenmesinde önemli rol oynar.

  Kan Bağışının Faydaları:

  -Kan verdiğinizde vücudunuzdaki kan hücreleri yenileniyor bu da daha sağlıklı ve daha güçlü olmanızı sağlıyor.

  -Kan bağışı kalp krizi ihtimalini yüzde 90 oranında azaltıyor

  -Baş ağrısına iyi geliyor

  -Stres gibi rahatsızlıkların çözümü

  -Yüksek tansiyona iyi gelir

  -Kanda bulunan yüksek yağ oranını düşürür

  -Kemik iliğinin yağlanmasını önler

  -Kan grubu taramasından ücretsiz yararlanırsınız

  -Düzenli olarak kan vermek vücudu yeniler

  -Kan verildiği zaman kan yapan organlar uyarılır ve kan yapmaya sevk edilir.

   

  Yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışı birçok insana yaşam umudu olabilir. Her gün çeşitli kazalar, yaralanmalar ve operasyonlar gerçekleşmektedir. Bu noktada, kan ihtiyacı hayati önem taşır. Kanamalı hastalığı olan bir hastanın, ameliyatta 6-8 ünite kana ihtiyacı olabilmektedir. Bu hastanın, kurtulabilmesi için kan gereksinimi olduğu unutulmamalıdır. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, her gün binlerce kişi hayatını kaybedebilir. Bu sebep ile, düzenli kan bağışında bulunmak insanların hayatını kurtarır. Kan bağışı, bir sosyal sorumluluk olup, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyacağı da bir gerçektir. 

  Bizi Instagram'da Takip Edin!