Volkswagen Polo. Daha Büyük, Daha Eğlenceli.

  Volkswagen Polo

  Polo; büyüdü, gelişti ve yepyeni bir görünüm kazandı. Genişleyen iç mekânı, bir önceki jenerasyona göre 71 lt büyüyen bagaj hacmi ve tamamen yenilenen teknolojisiyle gelmiş geçmiş en büyük Polo ile tanışın. 3 farklı dekor seçeneği, sayısız gövde rengi seçenekleri ve etkileyici jantlarıyla onda tarzınızın yansımasını göreceksiniz. Polo; Olması gerektiği gibi değil, olmasını istediğiniz gibi…

  TASARIM

  • Led Farlar ve Led Gündüz Sürüş Farları

  LED Farlar ve LED Gündüz Sürüş Farları, her koşulda kusursuz bir görüş imkanı sağlarken, aynı zamanda Polo'ya etkileyici bir görünüm de kazandırır. Uzun ömürlerinin yanı sıra düşük elektrik tüketimleriyle de dikkat çeken LED Farlar ve LED Gündüz Sürüş Farları, LED sinyal lambalarıyla ve hem yüke hem de hıza duyarlı otomatik yükseklik ayarlarıyla birlikte gelir. 

  Ön sis farlarına entegre statik viraj aydınlatması dahildir.

  • Led Stop Lambaları

  Polo’nuz güzel görünürken, güvenliğinizi de sağlar.

  Hem tasarım, hem tasarruf… Polo, LED Stop Lambalarıyla arkasından bakan meraklı gözlere etkileyici bir ışık oyunu sunar. Düşük elektrik tüketimi ve uzun ömrüyle tasarrufu, sportif ve etkileyici görüntüsüyle tasarımı buluşturur.

  Daha yüksek tepki hızları ile bu LED Stop Lambaları, arkadan gelen araç sürücülerinin daha erken uyarılmasını ve bu sayede de aktif güvenliğin yükselmesini sağlar.

  • Panoromik açılır cam tavan

  Tüm tavan genişliği boyunca uzanan devasa cam yüzeyi ile Volkswagen Polo'da sunulan Panoramik Açılır Cam Tavan uçsuz bucaksız bir manzara sunar. Sınırsız güneş veya temiz hava... Ne istediğinize kendiniz karar verin! Bunun için Panoramik Açılır Cam Tavanı hafifçe yukarı kaldırabilir veya tamamen açabilirsiniz.

  Renkli cam ve üstün kaliteli gölgelik, güçlü güneş ışınları altında bile Polo'nuzun içindeki sıcaklığın optimum düzeyde kalmasını sağlar.

  • Aliminyum Alaşımlı Jantlar

  VW Polo’ya en çok hangi jantın yakıştığını düşünüyorsunuz? Bu, tamamen sizin seçiminiz. Zevkinizi tam olarak yansıtabilin diye Polo, farklı ebatlara, farklı renk ve cilalama tekniklerine sahip hafif ve dayanıklı Alüminyum Alaşımlı Jant Seçenekleri sunar. Kendi Polo'nuzu yaratmaya jantlarından başlayın!

  R-Line Spor Paket

  Dinamik tasarım ve göze çarpan detaylar… Önden, arkadan veya yandan, nereden bakarsanız bakın fark etmez: Sportif detaylarıyla Polo R-Line kendine hayran bırakır.  

  • R-Line ön ve arka tampon.
  • R-Line logosuna sahip parlak siyah radyatör ızgarası.
  • Parlak siyah marşpiye kaplamaları. 
  • Ön çamurluklarda R-Line logoları. 
  • R-Line arka tampon altı difüzör.
  • Egzoz formundaki ilave krom çıtalar.
  • Ek aerodinamik klapeye sahip arka tavan üstü spoyler.

  KONFOR

  • Dijital Gösterge Paneli

  Klasik hız ve kilometre göstergesini, navigasyon haritasını, dinlemekte olduğunuz şarkının adını ve çok daha fazlasını bir arada mı görmek istiyorsunuz? Çok fonksiyonlu deri direksiyon ile yüksek çözünürlüklü Dijital Gösterge Paneli "Active Info Display" ekranını kolayca düzenleyebilirsiniz. Böylece hepsi tam istediğiniz gibi ve tam anlamıyla gözünüzün önünde olur.

  Yüksek çözünürlüklü 31 cm (12,3") renkli TFT ekran.

  • Bilgi ve Eğlence Sistemleri

  Polo'nun “Composition Colour” Bilgi ve Eğlence Sistemi, 4x20 Watt çıkışlı yüksek kaliteli ses ve kolay kumanda edilebilir 16,5 cm (6,5") renkli TFT dokunmatik ekranı bir arada sunar.

  1 adet USB girişi (A tipi).

  Bluetooth® ile mobil telefon bağlantısı.

  “Composition Media” Bilgi ve Eğlence Sistemi ise aynı  4x20 Watt yüksek kaliteli ses çıkışını, daha geniş 20,3 cm (8") renkli TFT ekran ve MP3 formatını da destekleyen bir CD çalar ile birleştirir.

  Yakınlaşma sensörlü dokunmatik ekran.

  MP3 uyumlu CD çalar.

  SD kart girişi, AUX-IN bağlantısı ve 1 adet USB girişi (A tipi).

  Bluetooth® ile mobil telefon bağlantısı.

  • Mobil Bağlantı Arayüzü App-connect

  Akıllı telefon uygulamalarınızı aracınızda güvenli ve rahat bir şekilde kullanmak ister misiniz? Mobil Bağlantı Arayüzü "App-Connect" sayesinde bunu yapmak her zamankinden daha kolay. Mobil Bağlantı Arayüzü "App-Connect", seçilen uygulamaları ve içeriği doğrudan aracınızda rahatça kullanmanızı sağlar. Böylece müziklere, haberlere, haritalara, sesli kitaplara ve daha birçok sertifikalı uygulamaya erişiminiz inanılmaz derecede kolaylaşır. Volkswagen, güncel akıllı telefonlara bağlanmak için üç arabirim sunar: Apple CarPlay®, Android Auto® ve MirrorLink®.

  • Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima: Climatronic

  Yolcular sıcaktan mı yakınıyor, ama size göre çok mu soğuk ya da bunun tam tersi bir durum mu söz konusu? Polo'da bu bir sorun değil. İki bölgeli ayar imkanı sunan Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima "Climatronic" sayesinde sürücü ve ön yolcu tarafındaki sıcaklık, birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir. 

  Üstelik Çift Bölgeli Tam Otomatik Klima "Climatronic"  daha fazlasını da yapar: Ne kadar yavaş giderseniz fan o kadar sessiz çalışır. Ön cam yıkayıcıyı çalıştırdığınıza veya geri vitese taktığınızda otomatik olarak iç hava sirkülasyonu moduna geçer; böylece kötü kokular dışarıda kalır. Kısacası Polo’da hava kalitesi her daim mükemmel.

  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi “Keyless Access”

  Çantanızda, pantolon ya da ceketinizin cebinde araba anahtarlarını aramaktan kurtulun! Anahtarları yanınızda bulundurduğunuz ve Polo’nuzla aranızdaki mesafe en fazla 1,5 metre olduğu sürece, kapılar ve bagaj kapağı sihirli bir değnekle dokunmuşçasına açılır. 

  Motoru çalıştırmak için de artık anahtara ihtiyacınız yok; "Engine Start" butonuna basarak Polo'yu çalıştırabilirsiniz. Eğer “Anahtarsız Giriş” çalışmıyorsa anahtar yanınızda değil demektir. Mutfak masasının üstünde mi kaldı acaba?

  TEKNOLOJİ

  • TSI Motor teknolojisi

  Polo'nun motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Polo TSI, mükemmel bir seçenek. 

  Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon "TSI" teknolojisi, turbo boşluğuna sahip olmayan, en alt devirlerde dahi devreye girebilen hafif ve etkin bir egzoz turboşarjı ile Volkswagen'in geçmiş FSI motorlarından gelen direkt benzin enjeksiyon sistemini birleştirir. Bu sayede çok daha küçük motor hacimlerinden, çok daha fazla beygir gücü (PS) ve çekiş gücü (Tork) elde edilir.

  Defalarca Uluslararası Yılın Motoru "Engine of the Year" ödülü kazanan Volkswagen'in efsanevi TSI motorlarını denemeden, yüksek performansı, düşük tüketimle birleştiren gerçek bir modern benzinli motorla karşılaşmamışsınız demektir.

  Start & Stop Sistemi

  Start & Stop Sistemi, Polo dururken motoru otomatik olarak stop ettirdiği için yakıttan tasarruf sağlar. Mesela kırmızı ışıkta beklerken... Yeşil ışık yandığında ise motoru tekrar çalıştırmak için sadece debriyaja basmanız ya da Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile donatılan Polo'larda frenden ayağınızı kaldırıp gaz pedalına götürmeniz yeterli. 

  Start & Stop Sistemi ile birlikte gelen Fren Enerjisi Geri Kazanımı da aynı şekilde otomatik ve etkilidir. Fren pedalına bastığınızda veya motor freni sırasında bir alternatör vasıtasıyla enerji üretilir ve bu enerji de aküde depolanır. Her damla yakıtın hesabınız tutan Polo, sizin yanınızda!

  Çift Kavramalı Şanzıman DSG

  Konvansiyonel otomatik vites sistemlerinin yüksek yakıt tüketimi, yüksek ağırlık, düşük performans ve yüksek emisyon değerlerinden ibaret olan tüm kötü yönlerini ortadan kaldıran bu kompakt ve hafif şanzıman sistemi ile Polo, manuel vitesli modellerden bile daha yüksek performanslı, daha düşük yakıt tüketimine sahip ve daha çevreci.

  Üstün mekatronik sistemi sayesinde Çift Kavramalı Şanzıman "DSG", adeta ışık hızında bir üst vitese geçer ve bu sayede diğer otomatik şanzımanlarda karşılaşılabilen sarsıntı, hızlanmada kesinti ve güç kaybının tamamen önüne geçer. Volkswagen'in motor sporlarında elde ettiği deneyimin bu mühendislik harikası ürünü, etkili performans, düşük yakıt tüketimi ve üstün sürüş keyfi için hizmetinizde.

  GÜVENLİK

  Hava Yastıkları

  Polo'da sunulan, sürücü ile ön yolcu için ön ve yan, hem öndeki hem de arkadaki yolcular için perde havayastıkları ile pasif güvenlik en üst seviyede.

  En yüksek teknolojiye sahip bu 6 adet hava yastığı, çok yüksek tepki hızlarına sahip çarpışma sensörleri ile tetiklenir, etkin gaz ateşleyiciler sayesinde göz kırpma hızından bile daha kısa sürede açılır. Üstelik bu havayastıkları, Polo'nun gelişmiş aktif gergili ve kuvvet limitörlü piroteknik emniyet kemerleri ile, bir kaza halinde tüm yolcuların en düşük seviyede hasar alması için koordinasyon içinde çalışır.

  Adaptif Hız Sabitleyici

  Adaptif Hız Sabitleyici "ACC", önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi önler¹ ve önünüzde seyreden araçla aranızdaki mesafeyi korumanızı sağlar². Böylece dur-kalk trafikte ilerlerken Polo, tamamen otomatik olarak fren yapıp öndeki aracın arkasında durur ve bu araç ilerlemeye başladığında yine otomatik olarak yeniden hareket etmeye başlar (Çift Kavramalı Şanzıman "DSG" ile).

  1 Maksimum 210 km/s hıza kadar.
  2 Hız limitleri dahilinde.

  Şehir içi Acil Frenleme “Front Assist”

  Şehir İçi Acil Frenleme “Front Assist”, radar sensörleri yardımıyla kritik mesafe durumlarını algılar ve Polo'nun durma mesafesini kısaltmaya yardımcı olur¹.

  Sistem, tehlikeli durumlarda sürücüyü tedbir amaçlı olarak gerçekleştirilen ani ve kısa bir fren darbesi eşliğinde hem görsel hem de sesli bir şekilde uyarır. Çarpışmanın kaçınılmaz olduğu ikinci bir durumdaysa, sürücü bağımsız bir otomatik tam frenlemeyle desteklenir. Bu süreçte Şehir İçi Acil Frenleme “Front Assist”, çarpışma hızını düşürmek ve çarpışmayı mümkün olduğu ölçüde yumuşak tutmak için Polo'yu mümkün olan en üst düzeyde frenler.

  1 Hız limitleri dahilinde.

  Kör Nokta uyarı Sistemi “Blind Stop Detection”

  Kör Nokta Uyarı Sistemi "Blind Spot Detection", yan aynada bulunan LED ikaz lambaları aracılığıyla sizi kör noktanızdaki araçlara karşı uyarır¹. Bu ikaz lambaları, uyarıya rağmen şerit değiştirmek için sinyal verdiğinizde daha fazla dikkat çekmek için yanıp sönmeye başlar. Bu fonksiyon, 15 km/s hızdan itibaren çalışmaya başlar ve Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert” ile birlikte gelir. 

  Çapraz Trafik Uyarısı “Rear Traffic Alert”, bir park alanından geri geri çıkarken başka bir aracın yaklaşıp yaklaşmadığını tespit eder ve sizi sesli bir ikaz ile uyarır. Bu uyarıya uymazsanız sistem, otonom frenleme ile olası bir çarpışmayı önleyebilir¹. 

  1 Sistem sınırlamaları dahilinde.

  Yorgunluk Tespit Sistemi “Fatigue Detection”

  Otomobil kullanırken yorulduğunuzda, bunu kendiniz fark edemeyebilirsiniz. Ancak ister istemez sürüş tarzınız değişir ve refleksleriniz zayıflar. İşte Polo'da bulunan Yorgunluk Tespit Sistemi "Fatigue Detection" tam olarak bunun için var!

  Sistem, normal sürüş alışkanlığı dışında bir tutum algıladığında yolculuğa ara verilmesi gerektiğini hem çok fonksiyonlu yol bilgisayarı ekranında beliren görsel uyarı hem de sesli uyarı aracılığıyla hatırlatır.

  Detaylı Bilgi İçin:

  Aykan Volkswagen Kayseri 0352 330 07 33

  Aykan Volkswagen Adana-İncirlik 0322 346 13 13

  Aykan Volkswagen Adana-Seyhan 0322 421 63 08

  Aykan Volkswagen Osmaniye 0328 813 17 17

  Bizi Instagram'da Takip Edin!