İsotlar Grup, geri dönüşümü destekleyen projesini hayata geçirdi!

 • Ana Sayfa
 • Haberler
 • İsotlar Grup, geri dönüşümü destekleyen projesini hayata geçirdi!

Dünyanın lider otomotiv markalarından olan Volkswagen, Audi, Volkswagen Ticari, Skoda, Seat, Renault, Dacia, DOD ve D-Expert’in Türkiye temsilcilerinden biri olarak faaliyet gösteren İsotlar Grup, çatılarını güneş enerjisi santrali ile (GES) kaplatarak geri dönüşüme olan yatırımlarından bir yenisini gerçekleştirdi.

 

Aykan-Kayseri şubesinde devam eden 5.000 KW kapasiteli GES projesi sayesinde şubenin tüm elektrik tüketiminin karşılanması hedefleniyor.

 

“Yenilikçi bakış açımızla geleceğe yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz”

 

“İsotlar Grup olarak daha temiz bir çevre için kendi marka ve temsilciliklerimizde geri dönüşümü destekleyen yatırımlarımızı zaten gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda uzun süredir güneş enerjisi sistemlerine yatırım yapmak konusunda araştırmalarımızı derinlemesine yürütüyorduk”diye ifaden İsotlar Grup Yönetim ve Planlama Direktörü Ziya Turan hedeflerinin sektördeki diğer markalara örnek teşkil etmek olduğunu vurguladı.

 

Doğal kaynakların geri dönüştürülmesi konusunda güneş enerjisi sistemlerine yapılan bu yatırımla birlikte şirket ekonomisine katkı sağlamayı da hedeflediklerini dile getiren Turan, “5.000 KW kapasiteli GES Projemizin ilk ayağını Aykan’ın Kayseri şubesinde tamamladık. Projenin devamında Adana ilindeki tesislerimizden olan; Renault-Dacia, Skoda, Volkswagen, Audi ve DOD’ta kurulumlarımız yapılacak. İsotlar Grup bünyesinde 2. el konusunda faaliyet gösteren bir diğer markamız İsoto showroomlarına da geri dönüşümü destekleyen projemiz kapsamında GES uygulaması gerçekleştirilecek. Grup olarak, yenilikçi bakış açımızla geleceğe yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi. 


 

İsotlar Grup Hakkında

 

İsotlar 1965 yılından bu yana, dünyanın lider otomotiv ve motosiklet markalarının distribütörlük, yetkili satıcılık ve servis hizmetleriyle faaliyetlerini yürütmektedir. Yıllardır devam eden operasyonel çalışmalarda ürün çeşitliliğine sahip markalar ile kazandığı deneyimi yeni yatırımlara aktararak istikrarlı büyüme elde etmiştir. 

 

Otomotiv ve motosiklet sektörünün yanı sıra, 2006 yılında Çukurova bölgesinde tarım faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan İsotlar Tarım, grubun bir diğer önemli yatırım sahasını oluşturmaktadır. 


 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

 • Türkiye' deki 5. Bayimiz Osmaniye AYKAN DOD 2. El Satış Noktamız Hizmete Girmiştir
  Türkiye' deki 5. bayimiz olan #Osmaniye #AYKAN #DOD bugün itibariyle DOD Perakende Satış Müdürü Erol Bey ve DOD Bölge Yöneticimiz Can Beyin katılımı ile hizmete girmiştir.
 • Aykan'dan Yeni Showroom
  Otomotivde takip edilen Aykan'dan yeni showroom, Türkiye'nin otomotiv bayisi Aykan'dan yeni tesis, O marka Kağıthane tesisini için hazırlıklarına başladı, Aykan Türkiye genelinde büyümeye devam ediyor, Aykan yeni showroomu ile büyümeye devam e
 • AYKAN DOD'UN 6. BAYİSİ GEBZE'DE HİZMETE GİRDİ
  İsotlar Grup çatısı altında faaliyet gösteren Aykan, yenilikçi yaklaşımı ve müşteri memnuniyetini öncelikli tutan hizmet anlayışıyla, 2. el araç sektörüne yeni bir soluk getirmeye devam ediyor.